5 pravidel, jak šetřit za kosmetiku

 1.      Proveďte čistku

První krok je nejobtížnější, ale je třeba si v kosmetice udělat pořádek. Proto při procházení kosmetiky platí jednoduché pravidlo: nejprve se zbavte těch, jejichž datum použitelnosti vypršel. Tímto způsobem budete mít na začátku asi o 1/3 méně produktů. Poté z kosmetických prostředků, které vám zůstanou, vyberte ty, které jste nepoužili ani jednou za posledních šest měsíců a předejte je přátelům nebo matce.
kosmetické štětečky

2.      Nenakupujte v obchodě

Stává se to, že si koupíte voňavku, přestože máte v zásobě stále plnou láhev jiného produktu? Z tohoto důvodu pravděpodobně novou vůni otevřete ihned po zakoupení, abyste si ji okamžitě vyzkoušeli, ale staré produkty pak leží na dně skříně. Můžete to nějak napravit? Na rozdíl od vzhledu existuje jeden velmi jednoduchý způsob, jak to udělat. Jediné, co musíte udělat, je zabránit nákupu, dokud nevyužijete předchozí kosmetiku. Díky tomuto řešení ušetříte nejen místo, ale také i vaši peněženku.

3.      Používejte multifunkční produkty

Jak omezit množství kosmetiky? Výběr multifunkčních produktů! Pro každodenní péči se obraťte na šampon s kondicionérem nebo sprchový krém s balzámem. Pokud jde o make-up, budete potřebovat BB krém, který nahradí make-up a základ.

4.      Nastavte měsíční limit výdajů

Oblečení a kosmetika jsou dvě nákupní kategorie, které absorbují většinu vašeho měsíčního rozpočtu? Chytrým řešením úspor je zavedení nákupního limitu. Pokud provádíte platby kartou, zkontrolujte částku, kterou jste za poslední měsíc utratili za kosmetiku, a snižte ji o 25 %. Zkuste nepřekračovat nastavený limit. Sledování vzniklých výdajů vám pomůže kontrolovat své výdaje.
kosmetická malovátka

5.      Přistupujte k nakupování s rozumem

Pronásledují vás reklamní plakáty na webových stránkách lékárny s kosmetickými akcemi a máte e-mailovou schránku naplněnou zpravodaji s výhodami z internetových obchodů? Přijměte však výzvu a slibte si rozumnější přístup k nakupování. Máte-li zájem o nový kosmetický přípravek, zkuste nejprve tester v lékárně nebo požádejte o vzorek krému nebo parfému, místo nákupu produktu, který vám pak nebude třeba ani vyhovovat.