A děti se už doma nudí, může někdo v dnešní době rodičům pomoci?

Ano, je to pro všechny rodiče velmi náročné. Musí někteří i chodit do práce a po ní je čeká druhá směna, ještě doma vychovávat své ratolesti, které se doma už nudí a nemohou být umístěné do uzavřených škol a školek. I když se rodiče střídají, je to obrovský nápor na jejich psychiku. Za tu dobu co jsou děti doma, jsou už všechny jejich dětské knížky přečtené, pohádky už znají děti nazpaměť, všechny omalovánky jsou vybarvené, a televizní programy už nebaví ani rodiče.

hrníček pro děti

Kde hledat pomoc? Tak co s tím? Takovým dobrým pomocníkem pro toto náročné období by mohlo klidně být dětské nádobí na hraní Chytraliska, které vaše děti na dlouhou dobu zabaví a nuda bude najednou pryč. A rodiče budou mít najednou ty vzácné chvíle oddychu. Pokud z široké nabídky pro vaše děti vyberete jejich vlastní nádobí, budete se divit. Dítě bude vědět, že zrovna toto nádobí je jeho, jen z něho bude jíst. Ta radost, že už nemusí jíst s dospěláckého talíře, kde byla jeho porce jídla tak maličká, až se ztrácela. Dítě se zabaví i vlastím stolováním, bude samostatné, jeho porce jídla bude najednou přehledná a dítě se nebude přejídat.

vlastní miska na jídlo

A pokud mu dovolíte, aby mělo pro to svoje nádobí i místo v kuchyňské lince, máte vyhráno. A navíc můžete vaši ratolesti dovolit, aby si to svoje nádobí také mylo a utíralo. Tyto návyky jsou správné a jsou na místě, dítě se naučí navíc další prvky z hygieny a to se mu v dalším životě určitě sejde. Koupené dětské nádobí může být i z bambusu, tedy zdravotně nezávadné a je ozdobené i krásnými barevnými dětskými motivy. Ale nejen nádobí na skutečné jídlo jako jsou talíře, hrnky, příbor, vaše děti mohou mít i nádobí na hraní. Pokud máte zahradu, může si vaše dítě pozvat kamarády na hostinu a z nabídky dětských nádobí si vybrat i hrníčky na kávu, plastové hrnce i s pokličkami, tácky, konvičky, prostě vše co také ve větším měřítku obsahuje kuchyně nás dospěláků. Pokud zahradu nemáte, nevadí, to samé se může odehrávat i v dětském pokojíčku.