Bojujte proti kruhům pod očima – Jak se tohoto problému účinně zbavit?

Míváte často kruhy pod očima a chcete se jich zbavit? Bohužel se kruhy pod očima mohou tvořit často, spánek na to úplně vliv nemá. Co s tím? 

Bojujte proti kruhům pod očima – Jak se tohoto problému účinně zbavit? 

Možná se ptáte, proč se vám kruhy pod očima dělají tak často, i když nejste unavení nebo nemocní. Důvodů může být opravdu hodně a někdy za všechno může jen genetika. Takže zbavit se jich nemusí být úplně snadné, vhodně zvolená kosmetika ale i kvalitní strava vám jistě dobře pomohou nevzhledné kruhy pod očima eliminovat. Jaké triky ještě můžete využít, a opravdu se nestačí jen dobře vyspat? Co všechno na kruhy pod očima vlastně má vliv? 

krásný pohled

Pryč s nimi! 

Kruhy pod očima se někomu dělají neustále, to je obvykle dáno právě genetikou. Jinak jsme zvyklí na to, že se kruhy pod očima objeví tehdy, když jsme unavení a málo spíme. Vliv na to ale má i stres, nervozita, špatná strava, alkohol či kouření. Je toho skutečně hodně. Můžete tedy více spát, méně se stresovat a jíst plnohodnotnou a zdravou stravu, kruhy pod očima by se měly ztratit. V opačném případě se už nabízí jen kvalitní kosmetika, dobře kryjící make up a vyzkoušet můžete i masáže oční okolí nebo osvědčené tradiční triky, jak s kruhy zatočit. 

Zkuste olej! 

A proč se vlastně kruhy pod očima dělají tak často? Kůže pod očima je tenká, je citlivá a tak stačí opravdu málo. Cokoliv, co je špatně s tělem, se může projevit právě na tom, že najednou vyskočí kruhy pod očima. Se samotnou únavou to vždy tedy nesouvisí. Právě i hodně nemocní lidé, mívají velmi výrazné a viditelné kruhy pod očima, což je vlastně takové varování. 

kruhy pod očima

Výborně na kruhy pod očima funguje olej. Vybírejte kvalitní olivový olej, který možná máte i doma, ale fungovat bude i olej mandlový nebo kokosový. Vždy nanášejte pod oči jen pár kapek a olej se snažte vmasírovat do kůže, velmi jemně a krouživými pohyby. Soustřeďte se jen na oblast pod očima a snažte se, aby pohyby byly opravdu jemné. Naše babičky si zase dělaly samy masku, se kterou bojovaly proti kruhům pod očima, můžete to také zkusit. Rozdrobenou střídku z chleba smíchejte s mlékem, až vám vznikne pasta. Pasta přijde pod oči a působit by měla jen chviličku, několik minut. 

I takhle si můžete pomoci, odpočinku a zdravému životnímu stylu se ale nevyhýbejte.