Ochrana osobního auta

Ochrana osobního auta

Stání na ulici

Pro vůz je nejlepší, když je v bezpečné garáží, protože zde je riziko krádeže o dost nižší. Navíc je tu schované proti sluncem, deštěm, kroupami a podobně, takže i po letech může být zachovalé a vypadat skvěle. Bohužel garáží moc není a když si chceme nějakou pořídit, tak dnešní ceny jsou dost vysoko. Proto řadě lidem nezbyde nic jiného než nechat auto stát venku. Co se týká bezpečnosti, tak můžeme pořídit zámek zpátečky, alarm, vypínač zapalování a tak dále, přičemž každý takový prvek sníží riziko krádeže.

auto na ulici

Samozřejmě záleží na odbornosti zloděje, protože tímto zabezpečením amatéra odradíme velmi snadno. Dále bychom se měli zaměřit na negativní vlivy. Dost často trpí lak automobilu, což znamená, že je zapotřebí jeho ochrana. Ověřenou možností je řádně umytí, dekontaminaci a nanesení tuhého vosku, protože ten může zajistí ochranu třeba na půl roku. Vůz se nám navíc lépe umývá.

Schování pod střechu

Když bydlíme třeba v rodinném domě a máme pozemek, na který se dá vjet autem, tak toho mužem využít. Je tu totiž možnost postavit si přístřešek pro dvě auta. Pod ním bude vůz v bezpečí proti zlodějům a třeba řidičům, kteří by nám mohli auto odřít. Důležitá je také ochrana proti počasí, protože střecha toho hodně zachytí. Není to sice tak dokonalé jako garáž, ale pozitivní vliv je tu velký.

osobní vůz

Rodiny často mají více aut, ovšem i když máme jen jedno, tak druhé místo můžeme nechat pro návštěvy, aby měli také kde pohodlně a bezpečně parkovat. Konstrukcí bychom mohli říct, že se podobá pergole, akorát je znát, že využití je spíše praktické. Samotná konstrukce je z kvalitních dřevěných trámů, které při dobré péči vydrží opravdu dlouho. Stavba není zas až tak náročná, z čehož plyne, že ji můžeme doma s rodinou zvládnout sami. Výsledný přístřešek vypadá hezky, takže může klidně stát na zahradě například u domu.