S dodávkou z půjčovny na Slapskou a Orlickou přehradu

Pronájem dodávek je v současné době výhodný business pro obě strany. Pronajímatelé poskytují vozidla v perfektním technickém stavu, takže neriskujete zbytečné problémy se závadami, které provází mnoho ojetých vozů v této kategorii, a zároveň máte vůz k dispozici prakticky na cokoli. Velmi často se s nimi na silnicích potkáte, když tudy směřují za svým cílem s nějakým nákladem nábytku, stavebnin, velkých spotřebičů kvůli stěhování či velkým jednorázovým nákupům. Dalším důvodem pronájmů bývají cesty za poznáním, na dovolenou, za sportem a jinou zábavou.

zámek Orlík nad Vltavou

Jízda s dodávkou má své výhody zejména tam, kde cestuje společně více osob nebo rodiny s dětmi, v jednom voze je pak lepší nálada, přesouváte se z místa na místo velmi pružně a tím pádem lépe zorganizujete svůj volný čas.

Tipů, kam vyrážet o víkendech, svátcích nebo dovolených je mnoho a tak alespoň jeden si tu dovolíme nastínit. Pokud využijete služeb půjčovny dodávek v Praze 5, máte to velmi blízko na výpadovku – ulici Strakonická, která navazuje silnicí č. 4 na dálniční úsek D4 mezi Mníškem pod Brdy a Příbramí, nedaleko od horního konce kaskády vltavských přehrad – přehrady Slapy a Orlík.

Orlická přehrada

Za tajemstvími vltavské kaskády

Nenechte si ujít krásné výhledy – kromě koupání a pobytu u vody můžete na Slapech i na Orlíku podniknout výpravu za vyhlídkovými místy. Je jich tu celá řada, např. Vyhlídka opata Zavorala, Albertova vyhlídka, Bartůňkova vyhlídka a mnoho dalších.

Vezměte s sebou kola – kolem přehrad vede síť cyklostezek, takže si tu můžete naplánovat i cyklistické výlety, ovšem počítejte s tím, že krajina bude kopcovitá, obě přehrady se totiž nachází v hluboko zaříznutých kaňonech.

A ubytování? Máte tu mnoho možností. Buď vsadíte na osvědčené autokempy, anebo si zajistíte volná lůžka v některém z privátů, kterých je podél vltavské kaskády rozmístěno několik desítek. Slapy a Orlík patří k nejoblíbenějším rekreačním oblastem Středních Čech a tak tu počítejte s větší frekvencí návštěvníků, i když to tu určitě nebude tak náročné, jako v některých vyhlášených přímořských letoviscích.