Vyrobte si podzimní dekorace

Podzimní příroda hýří barvami a přímo vybízí ji využít a vyzdobit si tak obydlí. Běžte ven na procházku, nejen že uděláte něco zdravého pro své tělo, ale přinesete si i mnoho užitečných věcí, které využijete při domácím tvoření.
barevný vřes
Inspirace
Někteří lidé si říkají, že jsou nešikovní, mají obě ruce levé, nezoufejte. Nechte se inspirovat. Koukněte sousedům přes plot, zajděte do květinářství a internet je taktéž plný nápadů. Při průzkumu zjistíte, že většina vhodných věcí vám roste přímo na zahradě nebo v nejbližším okolí.
okrasné dýně
Bez nákupů to nepůjde
Nebojte se, půjde jen o maličkosti, které vás finančně nezrujnují. Zajděte do zahradnictví, kupte si korpus na věnec, vázací drát, vřes atd. Já většinou ale odcházím s mnoha maličkostmi, které úplně nepotřebuji, ale v průběhu roku je využiji. Pokud shledáte, že z toho nic nepotřebujete, promyslete si tavnou pistoli, která vám ulehčí práci při dekorování.
Běžte se projít
Nezapomeňte si vzít ale tašku, nůžky případně i rukavice. Počkejte si až bude příroda pěkně vybarvena, koukejte kolem sebe a sbírejte:
·         barevné listí (ideálně javor)
·         plody: kaštany, žaludy, šípek, jeřabiny
·         plody ze zahrady: dýně a různé tykve
·         mech, šišky
podzimní věnec
Jdeme tvořit
Chce to plán, udělejte si čas a prostor. Ideálně někde venku, protože uděláte nepořádek. Všechno potřebné si dejte na dosah rukou. Pusťte se do tvoření. Věnce chtějí trochu zručnosti, ale mírné nedokonalosti můžete zakrýt dekoracemi. Pro začátečníky jsou vhodné květináče s vřesem, které můžete dozdobit dle svého vkusu. Výhodou je, že tvoření zabaví i děti, které jindy ohrnují nos, když vám mají pomoci. Skvělou variantou pro ně, jsou dýně, které si můžou vydlabat, vyřezat podle sebe. Blíží se Halloween, tak hurá na to. Pokud do dekorací použijete svíčky, buďte opatrní, pamatujte na to, že tvoříte ze suchého materiálu a raději je nezapalujte, nebo pořiďte elektronické.