Zahrňte do svého jídelníčku výrobky z kozího mléka

Téměř každý se při pohledu na kozí mléko zašklebí. Jeho charakteristický zápach totiž hned na první pohled odradí skoro každého. Přitom se jedná o kouzelný elixír zdraví. Ano, určitě už jste poznali, že řeč je o kozím mléce, které se postupem času dostává do hledáčku lidí, kteří upřednostňují zdravý životní styl. Stále se však najde řada zarputilých odpůrců, kteří mají proti tomuto nápoji stále předsudky. Přitom je daleko zdravější než to kravské, má spoustu vitamínů a jeho tučnost je daleko nižší.
 kozí tvaroh
Nejsou to jenom nejnovější výzkumy, které objevily jeho účinky na lidské zdraví. Už staří Římané ho považovali za blahodárný elixír, který zaručoval dlouhověkost. Je velmi snadno stravitelné, má blahodárné účinky na imunitní systém, působí také jako prevence proti stresu a má velmi pozitivní účinky na pleť.  
 
Plné vitamínů a živin
Kozí mléko je bohaté na celou řadu vitamínů, z těch hlavních můžeme vypíchnout vitamín A, B, C a D, dále také minerální soli, vápník, hořčík, sodík nebo fosfor. Kozí mléko je také kvalitním zdrojem bílkovin. Je daleko lépe stravitelné, než to kravské. Což je zapříčiněno hlavně složením tukových částic, které se velmi podobají mateřskému mléku.
 
Blahodárný elixír na podrážděnou pokožku
Trápí vás nepříjemný ekzém nebo akné, pak jsou pro vás výrobky z kozího mléka tou správnou volbou. Pokožka se bude lépe regenerovat, zvláční se a bude pružnější. Tento druh kosmetiky využijete hlavně po létě, kdy je pleť často vysušená a přecitlivělá.
 sklenice mléka
Vyživujte i zevnitř
Dospělý člověk by měl ideálně zkonzumovat dva nebo tři mléčné produkty denně. Krom mléka můžete do svého jídelníčku zahrnout sýry, tvaroh nebo jogurty z kozího mléka. Ty jsou bohaté na probiotické mikroorganismy, které mají příznivý vliv na váš trávicí trakt. Navíc na kozím mléku si mohou pochutnat i děti, pro které je daleko lépe stravitelné.