Bitva mezi kabelkami a batohy

Existují ženy, které preferují obyčejné batohy. Pak jsou tu dívky upřednostňující elegantní kabelky, co jim pomohou ve společnosti zazářit, a mimo jiné se můžete setkat i s holkami, které mají rady klasické tašky přes rameno. Tašky, jenž nejsou kabelky ani batohy. Každá alternativa má svá pro a proti. Pojďme se společně podívat na klady a zápory batohů a trendy kabelek. Co je lepší?
 žena s kabelkou

Kabelky

Tento typ elegantních a módních tašek je charakteristický rys bytostí něžného pohlaví. Je známo, že postarší ženy dávají přednost kabelkám, které jsou více prostornější, zatímco mladé dívky lační po doplňcích, co jim pomohou zvýraznit svou krásu a skvostný vzhled zevnějšku.
 
Právě tyto vlastnosti se dají přirovnat k jejím plusům. Jak již bylo řečeno, kabelky jsou poznávací znamení žen a dívek. Kromě toho jsou vkusné a mohou být důležitým prvkem k celkovému outfitu dívky. Co se týče praktičnosti, záleží na velikosti dané kabelky. Do některých můžete naskládat celý nákup, zatímco ty menší a dražší jsou více pro parádu. Ohledně případných krádeží, člověk nosící kabelku na svém rameni má mnohem větší přehled, jestli jí tam nešmátrá nějaká ručka šmátralka. Oproti batohu na záda, přístup do tohoto typu tašky je mnohem snadnější a rychlejší.
 
Do nevýhod se dá zařadit fakt, že jsou velmi malé, a tak do nich nemůžete vložit větší předměty, nebo větší množství objektů. V tomto ohledu batohy značně vedou. Ačkoliv bylo řečeno, že snáz uvidíte, jestli vám někdo něco nekrade, rozhodně nijak rafinovaně nezabráníte tomu, aby vám vaši kabelku někdo strhl a následně s ní utekl. Pokud v ní nebudete mít aktivovaný určitý druh lokalizátoru (například v mobilu), šance, že ji znovu uvidíte jsou velmi nízké.
 děvče s batohem

Batohy

Druh tašek, který může nosit kdokoliv, aniž by si na veřejnosti připadal divně. Nejedná se žádný vkusný kousek pro oděv, nicméně svými možnosti, co nabízí daleko více předčí malé a nepraktické kabelky.
 
Díky pásům, se kterými si batoh přichytíte na záda se vyhnete bolavým ramenům vlivem těžkých předmětů v útrobách kabelky. Kromě toho, vzhledem k tomu, že máte tuto tašku na zádech, neničíte si při jejím nošení páteř. Jelikož máte volné ruce, protože si nemusíte držet žádný popruh, šance, že vám kabelka vyklouzne z ramena zcela odpadá. Do vnitřku tohoto batohu můžete naskládat hromadu věcí nebo pár masivních předmětů, aniž by vám vykukovaly nebo padaly ven. Batoh je ideálním kandidátem pro nošení předmětů přiměřeně těžkých vah.
 
Na druhou stranu, kdykoliv potřebujete z ní něco vyndat, musíte si ji sundat, někam položit a až po té můžete libovolně přistupovat do jejích útrob. Ohledně zlodějíčků, ve velkém davu si nikdy nebudete jisti, jestli vám někdo za vámi nerozepíná kapsy u tašky a něco z nich nebere. Při cestování s objemnými věcmi se pěkně zapotíte, a tak se není čemu divit, že budeme mít zpocená záda.
 
 
Vzhledem ke zmíněným pozitivům a negativům, dle mého názoru se domnívám, že nošení batohů je z praktického hlediska mnohem lepší.