Co byste měli vědět před stěhováním (nejen) v Praze


Dopravní kolaps – úskalí velkých měst je i problém s dopravou, pamatujte na to, abyste nezůstali ve stěhovací den viset v zácpě nebo nezavinili nějakou dopravní nehodu, pokud se stěhujete sami. Stěhovací firmy si to také uvědomují, právě proto je důležité zvolit si vhodný den i hodinu pro stěhování v Praze 4 Stěhování Mamut i v jiných městech.

velká chladnička

Špatný den a hodina – nejhorší situace je taková, pokud se rozhodnete v pondělí ráno kolem sedmé vyrazit do ulic. Budete vystresovaní, protože většina lidí pospíchá do zaměstnání a je před nimi celý pracovní týden a ti lidé vyzařují tyto negativní myšlenky do svého okolí. Zároveň je ve městech více chaosu, větší zácpy, větší provoz, podobně jako v neděli navečer. Stěhování přesuňte raději na čtvrtek, tehdy už lidé myslí na nadcházející víkend, provoz na silnicích klesá a s tím nastupuje mezi lidmi i větší pohoda a klid.

obývací pokoj

Nemáte dost krabic – dva dny před stěhováním zjistíte, že nemáte dost krabic či bublinkové fólie, je pátek večer a přes víkend nemusíte mít zrovna štěstí, že je seženete ve skladu supermarketů. To samé je s bublinkovou fólií, kterou vám o víkendu nikdo neopatří. Domluvte se včas se stěhovací firmou, abyste měli krabic a balicího materiálu raději více a hlavně měli možnost, pokud ho bude málo, převzít co nejdříve další.

Ta skříň nejde rozebrat – představte si situaci, kdy se vaše šatní skříň při demontáží zřítí na zem a rozlomí se některé desky v místech spojů s dalšími díly. Nebo některé vruty nejdou povolit, nemáte na to dostatek sil či vhodné nářadí. Stěhovací firmy mají demontáž nábytku v popisu práce a jsou navíc krytí pojistnou smlouvou, kdyby se shodou okolností cokoli poškodilo či ztratilo. Můžete je požádat i o rozmontování složitějších sestav, jako jsou kuchyně nebo velké vestavby s posuvnými dveřmi. Stěhovací firmy mohou nábytek i přizpůsobit novému bydlišti, je-li to samozřejmě v technických možnostech.