Hypotéka na družstevní byt

Družstevní byt je byt, který se nachází v budově, která je ve vlastnictví bytového družstva. Bytová družstva má mnoho lidí spojené se socialistickým bydlením minulého století, ale v posledních letech začíná zase nabírat na popularitě, neboť vlastní bydlení je pro mnohé nedosažitelným snem. Vidíte-li inzerát: prodám družstevní byt, jedná se vždy jen o prodej práv k užívání bytu, nikdy nebudete majitelem družstevního bytu, pokud vám jej družstvo neprodá do osobního vlastnictví. Chcete-li družstevní byt, musíte se stát členem bytového družstva. Jako první musíte splnit vkladovou povinnost. Poté uzavřete s bytovým družstvem smlouvu o nájmu družstevního bytu na dobu neurčitou, bude vám stanoven měsíční nájem a vznikne vám povinnost hradit náklady na opravy společných částí domu. Družstevní byt znamená, že je ve vlastnictví družstva, ne ve vašem osobních vlastnictví. Družstvu sice zaplatíte vklad, ale kupujete si pouze právo k užívání bytové jednotky.

dům

I na koupi družstevního bytu si můžete vzít hypotéku. Hypoteční úvěr je podmiňován vlastnictvím jiné nemovitosti ve vlastnictví dlužníka, nebo ve vlastnictví třetí osoby, např. příbuzného, nebo rozestavěná nemovitost, zapsaná v katastru nemovitostí. Potřebujete hypotéku na družstevní byt, ale banka se s vámi nechce bavit, protože pro ně nejste důvěryhodní?

peníze

Máte nízký příjem, invalidní či starobní důchod, jste na mateřské dovolené, ale chcete kvalitně bydlet a potřebujete hypotéku? Je čas se obrátit na nebankovní společnost www.fahd.cz a domluvit se se specialistou, který zhodnotí vaši situaci a možnosti. Podívat se pravdě do očí je někdy bolestivé, ale zásadou je jednat s klienty upřímně. Řešte své finanční problémy hned jakmile nastanou. Finanční problémy se nevyřeší samy, ale bohužel se většinou umí rychle množit. Neztrácejte čas a kontaktujte specialisty na hypotéky na družstevní byt Fahd.