Dobře strávený volný čas

Nebaví vás moderní počítačové hry natolik, abyste u nich trávili většinu volného času? V tom případě by vás možná dokázalo zaujmout něco jiného.

Dobře strávený volný čas

Hodně lidí, když přijde z práce, kde celý den jen civí do monitoru, zapne doma počítač a světe div se, až do večera, častěji však do noci zase civí do monitoru. To není zrovna nejzdravější koníček, i když je pochopitelné, že ho hlavně mladí jedinci preferují před jinými. Hraní počítačových her je velice atraktivní záležitostí, kterou navíc díky rychlému internetu můžete sdílet i s ostatními. V menší míře se samozřejmě nejedná o nic závadného či dokonce nebezpečného, ale pokud se stanete na hraní počítačových her závislý, může vás to v konečném důsledku stát hodně.

Poskládejte všechny střípky

I to je důvod, proč neuškodí alespoň jednou za čas vylézt z domu od počítače a vyzkoušet i jiné typy her, které možná nejsou na první dobrou tak atraktivní, jako pařba na počítači, ale rovněž vám mohou hodně dát. Jednou z takových her je i úniková místnost Hradec Králové Enigmaescape, která vám může pomoci otevřít oči a možná uhranout stejně, jako ty nejlepší počítačové tituly.

V čem vůbec tato tajemně vypadající hra vůbec spočívá. Překvapivě v odhalování tajemna. Vše se odehrává v jednom jediném pokoji, ve kterém je ukryta celá řada hlavolamů a indicií a vašim úkolem je velkou část z nich odhalit a případně i vyřešit. Nezní to jako nic extra, ale jedná se o velice zajímavou záležitost, kterou si rozhodně užijete. Mějte však na paměti, že jde tu nutné používat v míře výše než velké intelekt. Pouze se svaly a výbornými reflexy se zde příliš daleko nedostanete.

Zkuste si inteligentní hru

Pokud máte rádi hry více hráčů, úniková hra vás pravděpodobně hodně potěší, jelikož se také jedná o jakýsi multiplayer, ovšem nikoliv ve virtuální, nýbrž v reálném světě. Můžete si s sebou vzít skupinku stejně naladěných lidí, se kterými je možné přijít všem záhadám na kloub mnohem snadněji, než kdybyste byli na všechno sami. Vzhledem k tomu, že se ve hře nenachází žádný vyloženě explicitní odkaz, klidně zapojte do týmu i nezletilé jedince.