Kvalitní a spolehlivá náhrada chloru

V dnešní době existuje spousta lidí, kteří se vyhýbají koupání ve veřejných koupalištích, ale i v domácích zahradních bazénech kvůli alergii na chlor či kvůli přecitlivělé pokožce na tuto chemikálii. Ovšem v dnešní moderní době se nemusíte vyhýbat koupání v bazénu, pokud nesnášíte chlor, protože bazénovou vodu lze ošetřovat i jinými způsoby. Dnes již existuje tak zvaná bezchlorová chemie, jejímž základem jsou kyslíkové tablety Chlorito, které jsou založené na bázi kyslíku. Jde o přípravek, který úplně stejně jako chlor dezinfikuje bazénovou vodu a zbavuje ji tak mikrobů a bakterií a přitom bez klasického chemického zápachu chloru a bez dalších příznaků, kterými se chlor vyznačuje a tím pádem je i vhodnější právě pro plavce s citlivější pokožkou.

bazén s výhledem

Samozřejmě, pokud nechcete používat k ošetřování bazénové vody tablety, není problém si vybrat v bezchlorové chemii granulát. Každopádně nezapomeňte na kyslíkový aktivátor, který nejen urychlí, ale také zvýší účinnost tablet či granulátu. Nezapomínejte ovšem, že jde o jednosložkový přípravek, který nevyřeší všechny problémy, které se údržby bazénové vody týkají. Kyslíkové tablety tedy pouze dodávají do vody dostatek dezinfekce, ale samozřejmě je stále ještě potřeba pravidelně srovnávat PH vody, či odstraňovat přebytečné ionty vápníku z tvrdé vody nebo používat přípravek proti řasám a tak podobně.

relax v bazénu

Každopádně i vy, kteří nesnášíte chlor si tak můžete v pohodě užívat koupání ve své bazénu, pokud využijete možnost udržovat bazénovou vodu za pomocí přípravků bezchlorové chemie, které naleznete v naší nabídce hned v několika variantách. Nezapomeňte si projít i zbytek nabídky a pořídit si všechno potřebné pro dokonalou a snadnější péči o celý bazén, abyste si pak celé léto mohli užívat koupání bez starostí. Jistě Vám údržbu ulehčí i pomocníci z výběru bazénového příslušenství.