Kdy pořídit dítěti zvíře?

Máte rádi zvířata? Neznám asi nikoho, kdo by neměl rád jakékoliv zvíře. Někteří lidé více preferují kočky, jiní psy a někteří dokonce pavouky. Je opravdu veliká škála zvířat, o která se můžete starat. Určitě každý už někdy koukal na youtube na videa se zvířaty. Je to velice vtipné a děti je milují. Ale co když dítě zatouží po zvířeti? Má mu rodič vyhovět? 

Pes a kočka

Je všeobecně známo, že děti milují všechna zvířata. Možná, že ze začátku se jich bojí, ale když se s nimi setkávají pravidelně, tak si je zamilují. Poté může přijít zlom a Vaše dítě se začne vyptávat, proč zrovna Vy nemáte žádné domácí zvíře. A když ho Vaše odpověď neuspokojí, tak na Vás začnou zkoušet, že by chtěly také zvířátko. Než Vás ale dítě zlomí a přimějí Vás jeho smutné oči ke koupi nějakého vysněného zvířátka, tak by bylo dobré si s ním nejprve promluvit. Plno dětí si nesprávně myslí, že zvířátko budou mít doma jen tehdy, když se s ním budou chtít mazlit a hrát. Takže je zapotřebí jim vysvětlit, že pokud se zvířátko koupí, tak se o něj musí také starat. Nemyslíme tím jen krmení, ale pokud se jedná o pejska tak každodenní venčení a česání. Ale pokud se jedná třeba o morče, tak zase jim říct, že jim budou muset čistit pravidelně klec. Další, co byste měli dětem říci je, že zvířátko je živá bytost, která potřebuje i pravidelné mazlení. Ale mazlení není ubližování. Takže žádné tahání za ocásky nebo přehnané mačkání.

Dívka a kůň

Je toho opravdu hodně, co dětem musíte vysvětlit, než se rozhodnete pořídit zvíře. Některá zvířátka žijí kratší dobu, ale jsou i taková zvířata jako pejsci nebo želvy, které se dožívají vysokého věku. A u takových zvířat je opravdu nutné pořádné zvážení jeho pořízení. Zvířata nejsou jako hračky, které můžeme dát do pytle a schovat je na půdu. Ale pokud si myslíte, že dítě je už dost zralé, aby se taky částečně staralo o zvíře, tak si buďte jisti, že veselejší a šťastnější dítě nenajdete.