Letecká společnost Ryanar

Ryanar je letecký dopravce, který se řadí do skupiny nízkokapacitních letadel. Společnost pochází z Irska, specifičtěji z Dublinu, kde má sídlo. Místa, na které letadla převáží pasažéry se nacházejí v Evropě, Africe a na Středním východě. Působí od roku 1984.
Ředitelem společnosti je Michael O’Leary, avšak jméno společnost dostala podle Tonyho Ryana. Taktiky firmy jsou létat dále od známějších letišť, používat jeden typ letadla nebo vyžadovat od letišť nejnižší poplatky. Těmito způsoby se nějaká ta koruna uspoří. Boeing 737-800 je typ letadla, s kterým Ryanar převáží pasažéry.
motory letadla
Boeing 737 je dvoumotorové proudové letadlo, které dokáže uletět krátké a střední vzdálenosti. Maximálně však 5,6 kilometrů. Ve světě je používaný mnoha společnostmi jako Smartwings. Letadlo přepraví od 80 do 215 cestujících. Délka letounu sčítá skoro 40 metrů, rozpětí poté 35 metrů. Samo o sobě Boeing váží 41 kilogramů, pokud se zaplní může dosáhnout hmotnosti až neskutečných 79 kilogramů, což je mimochodem i maximální vzletová hmotnost, která se nesmí překročit.
Nejvíce kusů civilních aeroplánu vlastní Southwest Airlines, která pochází z Dallasu. Je to něco okolo 720 kusů. Poté Ryanar, který vlastní asi 355 letadel. Avšak samotný Boeing 737 využívá i k armádní funkci. Tyto služby se poskytují vládám států jako Austrálie, Írán, Kazachstán, Jižní Korea a Spojené státy americké.
Společnost má na svém kontě asi 350 leteckých nehod v časovém období srpen až říjen roku 2015. V důsledku těchto tragédií umřelo několik tisíc lidí.
Přesto všechno se na palubě mohou přepravovat vodicí a asistenční psi. Avšak toto právo obsahuje mnohé papírování a létání ke zvěrolékaři. Palubní personál prodává jak jídlo, tak nápoje, ale je povoleno si na palubu vzít vlastní a ušetřit tím pár korunek. Avšak nesmí to být teplý či alkoholický nápoj. Společnost zakazuje kouřit na palubě, letadlo je vybaveno detektory kouře. Během letu samozřejmě můžete používat elektrické zařízení s menšími podmínkami. Hlavní je přepnout zařízení do letového režimu. A proč?
letadlo na rovině
Jako mladí jste určitě vlastnili rádio a slyšeli jste z něj šum, když vám někdo volal na mobil? Přesně to slyší personál, který obsluhuje přední kabinu, pokud máte zapnutá zařízení.
Nakonec Raynar provozuje cesty, které vás dostanou na mnoho krásných míst, proto nevidím důvod, proč nezvolit tuto společnost.