Rutina jako způsob života

Rutina znamená, že má něco svůj řád, že se něco děje opakovaně, pravidelně a očekávaně. Rutinní pro nás může být každoroční prohlídka u lékaře, chození do fitka jednou týdně, vstávání každý den v šest ráno nebo pro nás může být rutina náplň celého dne. Na někoho to nemusí působit uplně příjemně, někdo si prostě chce žít podle svého a každý den je pro něj jedno velké překvapení. Není na tom nic špatného pokud je jedinec s tímto způsobem života ztotožněný a spokojený.
spokojená žena
Pokud ale chcete na svém životě něco změnit, ať už víte, že je váš den jeden velký chaos a nelíbí se vám to, nebo jen chcete změnu k lepšímu, popřemýlet o zavedení nějaké rutiny nemusí být nápad úplně mimo mísu. A není nutné do toho úplně skočit po hlavě, ale můžete opravdu začít od maličkostí. Chcete se začít více pohybovat? Zařaďte jednou týdně cvičení s trenérem, nebo každý druhý den půl hodinovou procházku. Když se ale rozhodně do něčeho takového pustit, musíte být opravdu jednoznačně rozhodnutí a odhodlaní, jinak to nepůjde. Postupně budete zařazovat víc rutinních událostí. Například každé pondělí trávit večer s rodinou, v úterý budu s kamarády, středu budu mít pro sebe. Svět se vám najednou začne měnit před očima a uvidíte jak pozitivně vám to ovlivní život pokud bude mít všechno svůj řád. Když totiž nevím, co se stane příští týden, zítra nebo dokonce ani za hodinu, může vás kde co rozhodit, budete neustále přemýšlet co dělat protože nebudete mít žádný daný plán.
organizační diář
Také pro vás bude jednodušší prokrastinovat, je přece jednodušší dojít domů a protože nevím co se životem, tak si jít sednou na gauč, zapnout bednu a tam se o mé odpoledne postarají. Bohužel se tak ale v životě nikam neposunete a budete dlouho stát na stejném místě a vaše úspěchy a sny budou stagnovat až se může stát, že se jednoho dne proberete a zjsitíte, že máte velkou část života za sebou a nic jste nedokázali a to nikdo z nás nechce. Proto o zavedení alespoň drobré rutiny opravdu popřemýlejte.