Mikulov, dovolená na jedničku

Každý z nás si představuje pod dovolenou něco jiného. Někteří z nás si chtějí odpočinout od všedních dní a jen odpočívat ve vyhřáté vířivce, či bazénu. Někdo si pod dovolenou ba naopak představí túry, nebo výšlapy na vrcholy hor a jiné aktivní činnosti. Pokud však zvolíte dovolenou v Jihomoravském kraji a to přesněji v Mikulově, určitě neprohloupíte, ať jste vyznavači jakékoliv dovolené. Hotely v Mikulově uvítají jakékoliv návštěvníky a to ať už zamilované páry, tak rodiny s dětmi.

hotely (2)

V okolí Mikulova se nachází spousta památek, i přírodních úkazů, které určitě stojí za vidění. Pro milovníky přírody jsou zde Pavlovské vrchy, které se tyčí přímo nad Mikulovem a jsou lákadlem pro místní, i zahraniční turisty. Jejich přirozená bílá barva, je vidět na vzdálené kilometry a připomíná zasněžené vrcholky hor. Pro turisty, kteří mají rádi výšlapy, stojí za zhlédnutí hrad Děvičky, či svatý kopeček. Je zde nespočet turistických tras a cyklistických stezek, které nadchnou aktivní povahy. Lidé co míří do Mikulova spíše za odpočinkem, si vychvalují místní wellness a odpočinek v bazénu. Mezi přednosti patří místní masáže, saunový svět, perličkové vany a další výhody hotelu.

Romantiku si zde můžete užít v podobě degustace vína v místním sklípku, nebo projížďce na loďce, či na koních. Vyhlášená je zde i místní kuchyně, kde si můžete objednat místní speciality šéf kuchařů, nebo tradiční Moravské jídla, které se dělají po generace. Určitě si zde přijdou na své velcí i malý jedlíci.

hotely

Dovolená v srdci Jihomoravského kraje je určená jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry, či partu přátel. Určitě si zde přijde na své každý, kdo do místního kraje zavítá. Proto se letos vykašlete na dovolenou u moře, kde byste se týden váleli v písku a raději zavítejte do tohoto kouzelného kraje, který Vás přivítá s otevřenou náručí. Určitě se Vám zde zalíbí natolik, že se budete rádi vracet.