Nejlepší pomocníci pro vaši zahradu

Práce na zahradě se někdy může zdát zdlouhavá, až nekonečná. Trávník před domem je potřeba neustále projíždět sekačkou, listí se celý podzim kupí, a keře se rozrůstají do všech stran. S těmito pomocníky vše zvládnete raz dva.

Šikovná sekačka

Sekačka na trávu je neodmyslitelným pomocníkem při práci s jakkoliv velkým trávníkem. Pokud chcete mít trávu hravě, rychle, a především krásně posekanou, nevyplatí se na sekačce šetřit. Ideální volbou pro menší zahrady je tedy benzínová sekačka s pojezdem a elektrostartem RIWALL RPM 5135 E. Má totiž silný, ale tichý motor, tudíž zvládne větší zápřah, aniž by v neděli ráno budila všechny sousedy. Tuto sekačku nastartujete jediným stisknutím tlačítka, které se nachází hned na řídítkách. Řídítka jsou lehce sklopná, tudíž je můžete přizpůsobit tak, aby vyhovovala vaší výšce. Sekačka je také šetrná pro alergiky, díky prostornému koši s odvodem vzduchu do stran. Vychází okolo 10 000Kč, a jelikož má dlouhou životnost, je to rozhodně výhodná investice pro vaši zahradu.

zahradní sekačka

Vysavač listí

Co si budeme povídat, podzimní opad listí je sice krásný, ale pro zahradu velmi nepraktický. Pokud máte na zahradě větší množství stromů, jistě vás nebaví každý den dlouze shrabovat listí, aby další den opadala nová várka. Tuto práci si však můžete urychlit pomocí vysavače listí. Vysavače listí se používají pro sběr, vyfukování, ale i hromadění listí a mnoha dalších nečistot. Z benzinových vysavačů je nejlepší volbou v poměru cena/výkon vysavač RIWALL RPBV 26. Co se aku vysavačů na listí týče, nejvýhodnější koupí jsou vysavače značky RYOBI, a mezi elektrickými vysavači uděláte nejlepší práci s vysavači značky VeGA.

střihoruký Edward

Nůžky a pily na keře

Máte-li živý plot, nebo větší množství okrasných keřů, nepotřebujete nutně shánět střihorukého Edwarda, který by se o vaši zahradu postaral. Dlouhé stříhání ručními zahradnickými nůžkami je passé, a nejlepší volbou tak budou elektrické nůžky, plotostřih, nebo pila na keře. Nejlepší a nejvýkonnější plotostřihy nakoupíte od značky RAHT, plotové nůžky zase od značky Fieldmann.