Pro lepší klima doma

Už to nebude trvat moc dlouho a zase začne léto a sním spojená vedra. Ta byla v posledních letech skutečně úmorná, což mnoho lidí dovedlo k závěru, že nejlepším řešením je pořídit si domů klimatizaci. A je to skutečně dobrý počin, jelikož dá tento technický zázrak dnes koupit za skutečně příjemnou cenu. Tato investice se ovšem bude vyplácet i přes zimu, jelikož celá řada modelů disponuje i opačným režimem, tedy vytápěním. Přijdou-li v zimních měsících pořádné mrazy, může se jednat o velice cenného pomocníka, díky kterému nebudete muset doma chodit celé dny ve svetrech, ale užit si pohodlí svého obydlí v pohodlnějším oblečení.
vrtule ventilátoru
Alergici
Mnoho lidí namítá, že klimatizace jen zbytečně čerpá elektrickou energii, když stejnou práci může udělat i větrák. To však není pravda. Nejnovější modely rozhodně nejsou tak energeticky náročné jako verze z minulé dekády a rozhodně nečerpají o moc více než větší větráky. Navíc větráky mají jednu velkou nevýhodu, a tou je víření vzduchu. To je super, když se chcete ochladit, ale pokud jste alergici, příliš toho nevyužijete, alespoň ne bez odpovídajících obtíží. Vířivý vzduch totiž s sebou nabírá i různé drobné částice, mezi kterými se mohou ukrývat i alergeny typu prach nebo pyl. A to rozhodně nenadchne žádného alergika.
malý venitlátor
Instalace
V případě, že se pro klimatizaci rozhodnete, měli byste si vybrat, pokud možno co nejmodernější typ. Jak již bylo zmíněno na předešlých řádcích, nejnovější modely jsou po energetické stránce daleko méně náročné než ty starší. Zároveň byste si měli vybrat prodejce, který zařídí nejen samotnou montáž, ale zároveň vám bude poskytovat i dlouhodobý servis. Nejedná se o nic složitého, ale montáž klimatizace je možné také udělat nekvalitně, což by mělo negativní vliv na její chod. Proto byste si měli vybrat pouze ověřeného prodejce, který má celou řadu pozitivních referencí.