Půjčovna aut v Praze pronajme vozy třeba na celý týden

Udržujete přátelské vztahy se svými rodiči a prarodiči? Pokud ano, můžete jim nabídnout společnou dovolenou, zajištěnou v soukromí, mimo davy turistů a mimo přelidněné zóny velkých měst nebo rádoby atraktivních destinací.

Když se řekne „dovolená“, mnozí z vás si vybaví mořskou pláž, hlavu na hlavě a hotelové apartmá sice s výhledem na volný oceán, ale se dvěma stovkami dalších klientů přímořského hotelu, s nimiž se budete potkávat na recepci, v hotelové restauraci či u hotelového bazénu.

Své volné dny však můžete prožít i jinak, lidem se téměř zcela vyhnout a užít si ji v poklidu, že na ni budete dlouhou dobu v dobrém vzpomínat.

Pronajměte si vůz – mít vlastní auto, to je také kus velké zodpovědnosti a stresu, neustále musíte něco řešit – parkování, povinné ručení, dálniční známky, prohlídky STK, výměny pneu, oleje, náhradních dílů atd. Pronájem vozu z půjčovny aut Praha vás těchto starostí zbaví a to samé platí i pro dovolenou. Vůz pouze za vratnou kauci převezmete (výhodné je zajistit si vlastní pojištění pro případ jeho poškození) a o nic jiného se nestaráte.

kolonáda v Mariánských Lázních

Vozidla musí být ve velmi dobrém technickém stavu, mívají i zajištěné havarijní pojištění, máte k dispozici v případě technické závady asistenční službu, ale hlavně vozidlo můžete využít, jako by bylo vaše. Soustředíte se na plánování vašeho pobytu a na to, kam se s vašimi blízkými vypravíte.

Starší lidé mají rádi klid a pohodu – až jim budete navrhovat svůj plán, vzít je na dovolenou, rozevřete na stůl papírovou turistickou mapu a rozhodujte se společně, kam se vydat. A která místa by mohla být pro starší osoby zajímavá?

ulice v Pelhřimově

Třeba lázeňská oblast západních Čech, Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Lázně Kynžvart, Františkovy Lázně – je tu božský klid, krásná příroda a zajímavá architektura. Pobyt můžete zpestřit výjezdem do Krušných hor.

Českomoravská vrchovina neboli Vysočina – můžete ji procestovat křížem krážem, začít třeba ve Žďáru nad Sázavou, přesunout se k Hlinsku a dále do Světlé nad Sázavou, odtud pak k Pelhřimovu a Pacovu, do Kamenice nad Lipou, Horní Cerekve, Jindřichova Hradce, Nové Bystřice, Telče, Slavonic a Dačic. Uvidíte, že se tu rozhodně nebudete nudit.