Vyberte toho pravého

Mezi nejoblíbenější psí plemeno, které lze chovat i v menším bytě a dětem poskytne hodně příležitostí ke hře, je Bichon Frisé – Bišon. Okouzlení jeho vzhledem jsou jak rodiče, tak děti. Vzhledem k původu, který má ve Francii, se mu v překladu přezdívá nadýchaný obláček vaty na čtyřech tlapkách. Jeho bílá srst je hedvábně jemná a kudrnatá. Na svět se dívá moudrýma tmavýma očima. Je přátelský jak k majitelům, tak k příchozím hostům. Rád se mazlí a dětem poskytne věrného parťáka. Při hledání vhodného chovatele vybírejte takového, který štěňátku poskytl po narození dostatečný čas na výchovu se svoji matkou.

Procházka se psem

Obdobou Bišona je Boloňský psík. Který na první pohled vypadá, že se rád mazlí a pospává na gauči. Ale brzy vám ukáže, že toho dokáže mnohem více. Procházky vyžaduje i v deštivém počasí. Je ve všech směrech všestranný a pokud si pořizujete toto psí plemeno jako první v pořadí, nemůžete udělat chybu. Pravdou je, že nedokáže být dlouho sám. Rád si s dětmi nejen hraje. Ale svým způsobem je učí, jak se zodpovědně chovat ke zvířatům. A to je dobrá škola. Pro všechny členy rodiny. Pokud máte u domu zahradu, ideálním plemenem je Border kolie. Původem pastevecký pes se v současné době často stává zvířecím členem rodiny.

Zvířecí kamarád

Vyváženou stravou a zajištěním dobrých životních podmínek se brzo domestifikuje. Vzhledem k tomu, že hned od počátku je potřeba důsledný výcvik, kterým dětem umožníte trávit se svým zvířecím kamarádem dostatek času. Vyhovují mu rovněž dlouhé procházky. A rád svého páníčka doprovází i na cyklovýletech. Bernardýn je plemeno, které se proslavilo záchranou lidí, jež zavalila lavina. Je to dobrák a dobře se cítí v rodinách s malými dětmi. Kterým poskytuje přízeň. Dorůstá sice do podoby obra, ale pokud budete potřebovat zajistit ochranu vašeho rozlehlého pozemku, na Bernardýna je spolehnutí. Pro jeho údržbu je vhodné zajistit časté kartáčování a ubytovat tohoto milovaného psa je potřeba v místě, ke kterému nevedou schody. Na kterých by mohl uklouznout a zbytečně se zranit.