Zhroucení Bitcoinů

Cena nejznámější virtuální měny stoupá neustále strmě vzhůru a stále pokořuje své maximální hranice. Toto samozřejmě přitahuje pozornost investorů a mnoho firem, ale také společností investují do této měny pod vidinou velmi velkého využití svých finančních zdrojů. Toto investování má však malý háček. Měna sice neustále roste, ale její kurz velice často a někdy i velmi hodně kolísá. Někteří lidé si myslí, že se kolem bitcoinu vytváří bublina, která by jednou mohla prasknout. Jaké by to mělo následky?
virtuální mince
Uživatelé
S rychlým vzrůstem ceny bitcoinu vzrostl velmi také počet uživatelů. Virtuální měna má víc než 30 milionů uživatelů po celém světě, z toho více než polovina pochází ze Spojených států. Kdyby se tato měna z ničeho nic zhroutila, například kvůli pádu finančních systémů a nebo kvůli ztrátě důvěry ve virtuální měnu, uživatelé by najednou přišli o všechny své investice a tento ekonomický systém by se zhroutil. Tato kryptoměny má tu výhodu, že je decentralizovaná, to znamená že je nezávislá na všech bankách a nikdo a nic ji nemůže ovlivňovat, tak také hrozí jistou nevýhodou, že ji nedokáže žádná banka opět napumpovat aby nedošlo ke krachu a aby zachránila její kurz. Pokud tato měna upadne, nic tuto měnu už nepostaví na nohy.
pulzující srdce
Těžaři
Mezi další oběti by zapadli těžaři kryptoměny. Bitcoin totiž vzniká tím, že počítače svým výkonem řeší komplikované matematické operace a za vyřešení majitel dostane odměnu v podobě počtu bitcoinů. Těžaři tak využívají výkonu svého počítače tak, aby tuto měnu vydělávali a mnoho z nich je na této činnosti závislých. Některé velké společnosti investovali obrovské finanční zdroje do velikých datových center, které mají za úkol těžit tyto bitcoiny a vydělávají tím obrovské jmění. Při zhroucení kryptoměny by na všechny tyto firmy padl krach, jelikož by už neměli co těžit.