Bazénové plachty plní mnoho funkcí

Pořízení vlastního bazénu má mnoho výhod. Však se jedná o nejlepší způsob ochlazení v letních dnech. V případě tropických je doslova spásou. Pozitivní je, že v dnešní době se bazén rozhodně vyplatí. Jedná se o velmi efektivní investici. Bazén poskytne nejen náležité ochlazení, ale v případě zastřešené volby si lze užívat plavání takřka po celý rok. Vždy se vše odvíjí od daného typu bazénu. Podstatný vliv nejen na životnost mají jisté náležitosti, které jsou mnohdy nepostradatelné.
zachránce života.jpg
Bazénové plachty se rozlišují na základě významu, který plní. Pokud si chcete užít vodní radovánky ve vámi vybraném bazénu, je vhodné zvolit ochrannou plachtu na zem. Používá se na rovné a pevné povrchy coby mezistupeň mezi zemí a samotným bazénem. Plachty pod bazén eliminují poškození bazénové fólie. Nejlepší volbou podkladu pod podkladovou plachtu je písek.

Dobré je neopomenout ani krycí plachtu

Hlavním posláním je, že maximálně chrání vodu před nečistotami. Tím tak je efektivně zabráněno, aby do vody padalo listí, hmyz, pyl apod. Díky tomu nemusíte neustále čistit vodu. Jelikož se tímto snižuje kontaminace vody špínou, dochází i k omezení množení řas a bakterií v bazénu.

Dále dochází k úspoře bazénové chemie. Vzhledem k tomu, že nastává pomalejší odpařování vody v bazénu, vydrží tak i bazénové přípravky po delší dobu. Nebudete muset kupovat produkty tak často a tím ušetříte i finance. Prioritou krycí plachty jsou i izolační schopnosti. Voda v bazénu vydrží uvnitř teplá po delší dobu.
míčky ve vodě.jpg

Jakou plachtu pořídit?

Jestliže stále přemýšlíte o koupi bazénové plachty, je dobré zvážit podstatné atributy. Základním indikátorem je typ a velikost bazénu. Vybírat bazénové plachty lze z dostupné nabídky. Produkty jsou v nabídce ve standardních rozměrech. Tudíž si zajisté vyberete pro váš bazén. Pokud ne, je reálné po individuální dohodě objednat výrobek s nestandardním rozměrem.