Rajské prázdniny v Lisabonu


Pokud chcete někam na prázdniny u moře, tak měli byste rozhodně zvážit Lisabon, jelikož budete na jednom naprosto nádherném místě mít pohromadě spoustu zajímavých možností, jak si budete moci odpočinout, ať už je váš způsob odpočinku jakýkoliv. Rozhodně tedy byste se měli podívat na naše levné letenky do Lisabonu.

Sport

Jestliže jste typ, který hlavně touží po písčitých plážích, tak tady možná se budete cítit zmateně, protože pravděpodobně tak obrovský výběr jste nikdy neměli: Arrábida, Sesimbra, Cascais, Caparica a mnoho dalších krásných míst, kam můžete jet se svou rodinou se celý den opalovat a plavat. Jestli jste trochu odvážnější a rádi zkoušíte něco nového, tak můžete skočit na surfingové prkno a dokázat si, že lecjaká vlna vás jen tak neshodí. Všechny tyto pláže se nachází od 20 do 60 minut autem od centra hlavního města.

Možná je pro vás surfing moc akční a plavání až moc klidný? I pro vás existuje ta nejlepší zlatá střední cesta. Uvažovali jste někdy nad golfem? Najdete kolem Lisabonu totiž spoustu golfových středisek, které nabízí hru pro různé úrovně: od 6 po 9 až 18 důlků.

Kouzelné čtvrti v Lisabonu

Památky

Lisabon je nádherná už sama o sobě. Však je proslula svou všudypřítomnou modří, ale místní během mnoha staletí lokální přírodu zkrášlili nejrůznějšími krásnými stavbami. Většina z vás si rozhodně vzpomene na Belémskou věž, Hrad svatého Jiřího, Klášter jeronymitů, Baziliku hvězdy, čtvrť Baixa a spoustu dalších věcí. Můžete si navštěvování jednotlivých památek zjednodušit koupím karty tzv. Lisboa card, která vám dovolí cestovat zadarmo pomocí městské hromadné dopravy po celém hlavním městě, vstup zdarma do 35 muzeí a monumentů, 10 % až 50 % slevy na různé místní služby, kulturní akce a další jiné věci, o které mají turisté zájem, od 5 % až 10 % slevy v obchodech na portugalské výrobky. Můžete si vybrat ze 3 typů této karty dle trvání: 24 h, 48 h a 72 h. Každá z nich má i svoji zvýhodněnou variantu pro děti do 15 let.

Krásný pohled na Lisabon

Gastronomie

Samozřejmě když se nacházíme na teplém jihu, tak mezi ty největší portugalské speciality patří naprosto výborné mořské plody a víno, ale to není všechno, co zde najdete. Azeitãovský sýr, který je úplně typický pro Lisabon, který se většinou servíruje s chlebem nebo krekry jako výtečný předkrm v restauracích. Pastel de nata je výborný druh cukroví, který je charakteristický pro hlavní město. Podává se, kdy je ještě teplý a posypává se cukrem moučkou a skořicí. Travesseiros de Sintra je dalším druhem sladkosti, který si v Portugalsku oblíbíte. Tyto koláčky, vypadající jako polštářky, vás okouzlí svou jedinečnou vaječnomandlovou náplní.